המשחקים שיעשו לכם את הסגר

כבר תקופה ארוכה, שאנחנו מסוגרים בבית. הסגר הזה, שקיווינו שימשך שבועיים בלבד (שגם הם מרגישים כמו נצח…) לא עושה רושם שהולך להגמר בקרוב.

הילדים כבר משתעממים מכל המשחקים, ולכן כשהגיעו אלי משחקי הקופסא החדשים של “צמרת משחקים”, הרגשתי שזכיתי בלוטו.

לאחרונה יצאו שלושה משחקים חדשים: תמרורגש, חוויה במטבח ורעיון בשלוף.

נתתי לכל אחד מילדיי את המשחק שהכי מתאים לו, והנה הרשמים:

תמרורגש:

המשחק החמוד הזה, שפותח על ידי מוריאל יפתח, כולל ספרון ושמונה תמרורים בצורת דובונים. בספר מסופר על ילדה בשם אביגיל, שחווה רגשות שונים (כעס, אהבה, פחד ועוד). הילדים שומעים את הסיפור, ושולפים את תמרורי הדובונים בהתאם לרגשות המופיעים בסיפור. נתתי את המשחק לאביגיל שלי, ששמחה מאוד שיש סיפור עם ילדה באותו שם (ובכלל הילדה בסיפור מזכירה את אביגיל שלי בעוד המון מובנים😊). הקראתי לה את הסיפור, והיא שלפה את תמרורי הרגש.

מה חשבתי? מדובר במשחק חמוד ביותר, שתורם לכך שהילדים ילמדו לבטא את רגשותיהם. אביגיל נהנתה מאוד. רק חבל שהוא קצר.

לאילו גילאים מתאים? 3-8

כמה עולה? 68 שקלים.

חוויה במטבח:

מתחילת השנה, שחר שלי (בן 9 וחצי) הספיק ללמוד בבית הספר בדיוק שלושה ימים לפני שהוא נשלח הביתה (מורה חלתה, ובעקבותיה רוב המורים נכנסו לבידוד. לא נשאר מי שילמד אותם, ואחר כך הסגר…). בתקופה הזו הוא גילה את חדוות הבישול. הילד נהיה בשלן רציני, והוא לגמרי מתחרה בי מבחינת רמת המטעמים. לכן, כשהגיעו אלינו הקלפים של “חוויה במטבח”- ישר ידעתי שזה הולך אליו. סיון ואן אייק פיתחה אוסף של קלפי מתכונים מאויירים לילדים עם שבע קטגוריות. הילדים יכולים פשוט לשלוף קלף ולהתחיל לבשל (חלק מהמתכונים הם יכולים להכין בכוחות עצמם, וחלק בעזרת מבוגר).

מה חשבתי? שחר כל כך התלהב, והוא לא היה מסוגל לחכות ולהכין את אחד המתכונים. המתכון הנבחר היה עוגיות אותיות. למרות שיש לו כבר ניסיון במטבח- הוא עדיין היה צריך עזרה. אהבתי שהמתכונים כתובים בפשטות ובהירות, אם כי בחלקם יש פרטים חשובים שחסרים (לפעמים חסרות כמויות למשל). בכל אופן, העוגיות יצאו טעימות מאוד, ואני כבר מחכה שהוא יכין את המתכון הבא😊.

לאילו גילאים מתאים? מגיל 3 ומעלה (הקטנים, מן הסתם, יצטרכו יותר עזרה. הגדולים- פחות)

כמה עולה? 109 שקלים.

רעיון בשלוף:

את המשחק “רעיון בשלוף” הבאתי לאיילה, שהתחילה כתה א’ השנה, ולא זכתה להיות בה יותר מדי. המשחק מיועד לחזק ולתרגל שפות. אפשר להעזר בו עם כל שפה. אז בחרתי בעברית😊. ערכת המשחק כוללת לוחות מחיקים בגדלים שונים, טושים מחיקים, קובייה גדולה וחוברת משחקים. בחוברת ישנם מגוון רעיונות לפעילויות, שמבצעים בעזרת האביזרים שבערכה. בעזרת המשחקים ניתן לתרגל אותיות, אוצר מילים, דקדוק ועוד. הכל תוך כדי משחק מהנה. את המשחק פיתחה דברת נוימן.

מה חשבתי? אהבתי שיש בחוברת מגוון ענק של רעיונות למשחק. כך איילה יכולה לשחק זמן רב מבלי להשתעמם. הלוחות המחיקים היוו אטרקציה של ממש, והחיוך לא ירד מפניה של איילה.

לאילו גילאים מתאים? 6-14

כמה עולה? 149 שקלים.

את כל המשחקים המקסימים האלה (ומשחקים נוספים)- אפשר (וכדאי) להזמין באתר:

https://www.zgames.co.il/