תוכנית הקיימות של נסקפה, המסייעת לחקלאים ומתחשבת בסביבה

זוכרות את הימים, שבהם כולם שתו רק קפה נמס רגיל? איכשהו בשנים האחרונות, הקפה המגורען נהיה פופולארי יותר, אם כי יש מספר אנשים שאני מכירה שמשום מה עדיין מעדיפים את הקפה ה”רגיל”. אני קוראת לקפה הזה “קפה חדר מורים”, כי תמיד נדמה לי שהוא נפוץ בעיקר בחדרי מורים😊.

בכל אופן, מבין כל סוגי הקפה, האהוב עלי ביותר הוא נסקפה טייסטר צ’ויס של המותג נסקפה.

משהו בטעם שלו (שתמיד נדמה לי קצת שוקולדי משום מה) עושה לי את זה יותר מכל קפה אחר, ועכשיו יש עוד סיבה לכך שהוא הקפה האהוב עלי. מלבד הטעם, הצטרפה עכשיו גם סיבה סביבתית! מה זאת אומרת?

מסתבר, שחקלאי קפה רבים חיים בחוסר ודאות, מכיוון שהגידולים שלהם (ובעקבות כך ההכנסה שלהם) נמצאים בסכנה קבועה. לפני כ-10 שנים השיקה חברת נסקפה תוכנית לשיפור חיי החקלאים בחוות הקפה. בזכות התוכנית הזו, הכנסות החקלאים השתפרו והופחתה ההשפעה הסביבתית של החוות והמפעלים. בנוסף, התוכנית עזרה לרווחה של הקהילות הכפריות במדינות גידול הקפה.

לפני כמה שבועות, החליטה נסקפה להגדיל את מאמצי הקיימות שלה, ולהתחיל לייצר קפה שעומד ב100% אחריות סביבתית וממקורות בני קיימא. בנוסף, נסקפה התחייבה להפחית את פליטת הפחמן במקורות הקפה ובמהלך ייצור הקפה, ולקדם מעבר לשימוש באריזות מתחשבות בסביבה.

אז עכשיו, בכל פעם שאני שותה נסקפה טייסטרס צ’ויס אני נהנית לא רק מהטעם, אלא גם מההרגשה, שבעצם רכישת הקפה, עזרתי לחקלאים ולקיימות הסביבתית.

(צילום: סטודיו אסם)