למה? ככה!

“אתה מקנא בכוריאוגרפים אחרים?”
“איפה הבית שלך?”
“בן כמה אתה?”
“אתה גיי?”
אלה רק חלק מהשאלות שלא נשאל הכוריאוגרף אמיר קולבן לאורך השנים. על השאלות האלו (ועוד אחרות) הוא עונה (או לא עונה) עכשיו ביצירה החדשה של להקתו, להקת “קולבן דאנס“. התשובה ניתנת בדרכים כוריאוגרפיות ותיאטרליות.

לאורך המופע נשמע קולה של ה”מראיינת”, אשר שואלת את קולבן שאלות רבות. על חלק מהשאלות עונה הלהקה דרך ריקוד. על חלקן עונה קולבן עצמו. ויש גם שאלות שנשארות תלויות באוויר ללא מענה.

(מתוך המופע “ככה”. צילום: גיל רובינשטיין)

כשצפיתי במופע הבכורה לא יכולתי להתיק את עיניי מהלהקה המצויינת של קולבן. התיאום ביניהם היה מושלם, וכל אחד בנפרד הקסים אותי. בסיום הרגשתי כאילו אני כבר מכירה אותם זמן רב.

(מתוך המופע “ככה”. צילום: גיל רובינשטיין)

מופע המחול “ככה” בנוי כיצירה, שנותנת תשובה ניצחת ומתסכלת לשאלה “למה”. זה מופע אשר חורג מהגבולות המסורתיים של המחול, ויוצר שיחה דינמית, אשר משלבת שאלות כנות ומעוררות מחשבה יחד עם הומור.

(מתוך המופע “ככה”. צילום: גיל רובינשטיין)

במקרים רבים, כשחוקרים את השאלות הפשוטות, אלה שאולי אפילו לא שאלו אותנו, מוצאים תשובות שיכולות ללמד אותנו על עצמנו ועל האחרים סביבנו. ההופעה שבה צפיתי נשארה איתי גם לאחר היציאה מהאולם, מה שמעיד על ייחודה וטיבה. נהנתי מאוד.

(להקת קולבן דאנס יחד עם אמיר קולבן בהשתחוויה בסוף המופע. צילום: שירה מילר)

קצת על אמיר קולבן:

פרופסור אמיר קולבן רקד במשך שנים רבות בלהקת בת שבע, להקת הבלט הישראלי, תיאטרון המחול של האופרה בגרמניה ובמקומות נוספים.
בשנת 1996 הוא ייסד את להקת המחול שלו תחת השם “קומבינע”. לאחר 10 שנים השתנה שמה ללהקת “קולבן דאנס”, וזהו שמה עד היום. כיום משמש קולבן כמנהל האמנותי של קולבן דאנס והכוריאוגרף של הלהקה.
יצירותיו של קולבן הוזמנו על ידי תיאטראות ופסטיבלים רבים ברחבי העולם. בתקופה האחרונה הוא עבד עם הלהקה על המופע “ככה”, ונערכו כמה מופעי בכורה.
ב18.7 יתקיים המופע “ככה” בז’ראר בכר בירושלים, ואני ממליצה בחום ללכת!
להזמנת כרטיסים:
https://www.eventer.co.il/46ab7