החוויה הכי מרעננת בקיץ הקרוב: אבוקיאק+ טראק קלאב

פסח אמנם חלף לו, אך בלוח השנה שלנו יש לא מעט ימי חופש לילדים, ולכן אני רוצה לספר לכן על אחת החוויות הכי כיפיות שהיו לנו בחופש האחרון, ואני ממליצה כבר מעכשיו לשריין מקום ביומן לבילוי כזה בחופש הקרוב.

אז איפה היינו?

באחד הימים של חופשת הפסח השכמנו מוקדם במיוחד ונסענו צפונה לעבר פארק הירדן, שם ממוקם אחד האתרים האהובים עלינו ביותר: אבוקיאק.

למה השכמנו קום? מכיוון שתמיד טוב להגיע מוקדם לפני העומס. כך אפשר להנות הרבה יותר (אם כי באבוקיאק, גם כשעמוס, מקבלים הרגשה נעימה מהצוות, שפשוט עושה הכל כדי שכולם יהנו).

אבוקיאק הוא אתר שייט קיאקים, סירות רפטינג ואבובים מהוותיקים בישראל, אך עוד לפני השיט בקיאקים- התחלנו עם האטרקציה החדשה (יחסית. נפתחה לפני כשנה, ואז גם כתבתי עליה)- טראק קלאב.

(איילה ליד הקלאב קאר. צילום: שירה מילר)

מדובר בטיול שטח בנהיגה עצמית מפארק הירדן ועד למבואות הכנרת. לטיול יוצאים יחד עם מדריך מוסמך.

בכל טראק קלאב יכולים לנסוע עד 4 נוסעים. מכיוון שבאנו עם שלושה ילדים- התחלקנו לשני רכבים. באחד נהג בעלי יחד עם הבן הבכור והבת הקטנה, ואני נסעתי בשני יחד עם הבת האמצעית. ויתרתי על חווית הנהיגה (או יותר נכון התעצלתי😅), ולכן נסעתי יחד עם נועם המדריך, שגם נהג.

(צביקה, אביגיל ושחר ברכב הקלאב קאר. צילום: שירה מילר)

המסלול התחיל באתר אבוקיאק. משם נסענו לכיוון בית הבק, שממוקם ממזרח לשפך הירדן לכנרת. שם עצרנו לכמה דקות, שבהן שמענו הסבר מיוסוף, המדריך הנוסף שהתלווה אלינו, על קבוצת המבנים שקיימת שם.

לאחר מכן המשכנו בנסיעה החווייתית לעבר נחל הזאכי. עצרנו להשתכשכות קלה. הילדים כל כך נהנו, שהיה קשה להוציא אותם משם. נחל הזאכי מגיע ממרומי רמת הגולן וזורם עד הכנרת. המים קרירים ונעימים.

(הילדים בזאכי. צילום: שירה מילר)

אבל בכל זאת המשכנו הלאה בין מטעי המנגו והנופים המטריפים של האזור עד שחזרנו חזרה לאתר.

משך הטיול בקלאב קאר הוא כשעה ורבע. המסלול מעגלי ומתאים למשפחות עם ילדים החל מגיל 3.

אחרי שנסענו בשטח- הגיע הזמן להתרענן בקיאק.

לילדים ולנו יש כבר קילומטראז’ בשיט קיאקים. כבר עשינו את זה פעמים רבות בעבר, אבל המסלול של אבוקיאק חביב עלי במיוחד. המסלול רגוע ונעים, והוא יכול להתאים לילדים החל מגיל 3.5.

(המסלול באבוקיאק. צילום: שירה מילר)

לפני העליה לקיאק צפינו בסרטון עם הסברים לגבי השיט: מה מותר ומה אסור לעשות בקיאק, איך לחתור בצורה מיטבית, מידע לגבי המסלול ועוד.

(הקרנת סרטון לפני העליה לקיאק. צילום: שירה מילר)

עלינו לקיאק, ונהננו מהשיט הנעים. ההנאה הייתה כל כך מרובה, שלא רצינו שזה יגמר.

(אנחנו נהנים בקיאק. צילום: צביקה מילר)
(שחר התגלה כחותר מקצועי. צילום: שירה מילר)

אבל לכל דבר טוב יש גם סוף, ובתום המסלול חזרנו לאתר, התרעננו עם ארטיקים טעימים מהמזנון (יש גם ארוחות חמות למעוניינים) ונסענו משם שמחים, מאושרים ומצפים לפעם הבאה😊.

מיקום: פארק הירדן, כביש 888 (בסמוך לישוב חד נס).

בווייז: אבוקיאק.

זמני פעילות:

ימים ראשון עד שישי:  9:00-15:00 (סגור בשבתות וחגים)

לפרטים נוספים:

https://www.abukayak.co.il/