להתקרר באמצע הקיץ: הבילוי הקריר המושלם למשפחה.

כבר תקופה ארוכה, שיש שרב שלא נגמר. הטמפרטורות כבר מזמן לא זוכרות מה זה להיות מתחת ל30 מעלות, וכל מה שרוצים במצב כזה זה קצת שלג, נכון? אז במיוחד בשבילנו, יצא לדרך אירוע הקיץ של הגן הבוטניממלכת השלג (Snow Show).

עד סוף אוגוסט יתקיים בגן הבוטני גבעת רם בירושלים אירוע צונן במיוחד- ממלכת שלג, הכוללת הרפתקאות קרירות וקפואות משולבות בקרח ובשלג אמיתי. לקחתי את הילדים, והלכנו להצטנן קצת😊.

מה ראינו וחווינו בממלכת השלג?

בכניסה לממלכה פגשנו את איש השלג, שגר בבקתת השלג. איש השלג הסביר לנו מה נוכל לראות במהלך הסיור, והבטחנו לבקר אותו שוב לפני שנלך.

משם המשכנו אל לוח הצילום, שבו הילדים הפכו לאסקימוסים חמודים, ושם גם קיבלנו הסבר על ה”יטים”, אנשי השלג, שאותם התבקשנו לחפש במשך הסיור, ולספור כמה מהם מתחבאים ברחבי הממלכה.

התחנה הבאה הייתה אתגר “הפאזל בקרח”. הילדים קיבלו משימה: להרכיב פאזל בתוך מי קרח קפואים! כמובן שהכשרונים שלי עמדו במשימה בהצלחה רבה, וסיימו אותה תוך דקה😊.

מהפאזל עברנו למפגש עם חוקרי הקוטב, שנתנו הסבר על החיים בקוטב. לילדים שלי לא הייתה יותר מדי סבלנות לתחנה הזו, כי הם כבר רצו להגיע לתחנה הבאה, שהיא….

שלג אמיתי! מתחם קטן, ובו ערמת שלג, שבו ניתן לשחק. מכיוון שהמקום יחסית קטן, ומספר המבקרים בו בכל רגע נתון מוגבל, נאלצנו לחכות לא מעט זמן, אבל ברגע שהילדים נכנסו , הם כל כך נהנו מהמשחק בשלג, שהיה קשה מאוד להוציא אותם משם.

התחנה הבאה הייתה גם כן כיפית במיוחד: מבוך פתיתי השלג. הילדים היו צריכים לנווט את עצמם בתוך מבוך (לא קל בכלל!) עד היציאה משם.

אחרי המבוך, פגשנו את בת הים, שלימדה אותנו איך לדוג דגים בקרחונים. אין לי יותר מדי מה להגיד על התחנה הזו, כי הילדים כבר רצו לתחנה הבאה…

הגענו אל עמדת צילום מקסימה, שבה הילדים יכלו גם להתחפש בכל מיני תחפושות של אנשים קדמונים מעידן הקרח. אביגיל נראתה כאילו היא יצאה מפרק של משחקי הכס😊.

באותה תחנה גם הוקרן סרט קצר בכיכובם של אודי ואביעד, שעסק בשלג ובהתחממות כדור הארץ.

המשכנו בדרכנו אל מערת יהלומי הקרח , שבה הילדים הצליחו לחצוב יהלומים מתוך גושי קרח.

לבסוף הגענו אל מלכת השלג הקסומה. סיפרנו לה כמה יטים מצאנו בדרך (כנראה שטעינו בספירה, כי מצאנו יותר מדי😊), ונפרדנו ממנה לשלום.

לסיכום, כמו תמיד הפעילויות בגן הבוטני מקסימות וכיפיות במיוחד. מומלץ מאוד להגיע עם הילדים, ולהנות מפעילות קרירה ונעימה.

שעות הפעילות: א’-ה’ ומוצ”ש מהשעה 17:00 עד 21:30.

 עלות: כרטיס רגיל מגיל שנתיים ומעלה – 89 ₪

 מבצעים בכל חברות האשראי של 1 +1.

 כרטיסים מוזלים בוועדים השונים ובמועדוני כוחות הביטחון.

לפרטים והזמנת כרטיסים: בימות 6226*

www.bimot.co.il  

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי 02-6794012.

botanic.co.il