אם אין הצגות- נאכל בורקס

לפני ארבע שנים, כשמגפת הקורונה פרצה לחיינו, עולם התרבות היה הראשון ששילם על כך את המחיר. בן לילה נסגרו התיאטראות, הפקות שהיו באמצע צילומים הושבתו, ושחקנים רבים, כמו גם אנשי תאורה, עובדי במה, מפיקים ועוד מצאו את עצמם מחוסרי עבודה.

בזמן שלקח עד שההפקות וההופעות חזרו לחיינו, שחקנים רבים ניסו למצוא פרנסה בתחומים אחרים. תחום המשלוחים, למשל, פרח בקורונה, ומיזמים כמו “הבימה שליחויות” פרנסו לא מעט שחקנים, שהפתיעו אנשים שפתחו את הדלת לקבל משלוח וגילו שם את השחקן או השחקנית שהם ראו ערב קודם לכן על המסך (גילוי נאות: גם אני עבדתי שם כשליחה).

אצל בן פרי, שחקן תיאטרון (ציפורלה, One Ben Show), קולנוע וטלוויזיה (חשופים, סוזנה הבוכיה, המובילים (עוד גילוי נאות: שיחקתי שם בפרק אחד:) הצורך לחפש פרנסה הזכיר לו את האהבה הנושנה מבית אבא- הבורקס.

(דוכן הבורקס של בן פרי. בתמונה בן ואמו. צילום: שירה מילר)

כילד, נדד בן ברחבי העולם עם משפחתו. אביו היה מסעדן, שהתמחה במאפים ובעיקר בבורקס פילאס, והקים מסעדות ומאפיות במקומות שונים. כך שהבורקס היה חלק מנוף ילדותו של בן. בן הלך אל אביו, למד את כל הסודות, והתחיל לאפות.

בן התחיל למכור את הבורקס בשווקים, חברות הייטק, בתים ואפילו אחרי מופעים. היום הוא מגיע בכל שישי בבוקר לשוק הנמל בתל אביב ומוכר שם. בדוכן, שפתוח מ6:00 בבוקר ועד 15:00, תוכלו לפגוש גם את הוריו של בן, שמכינים יחד איתו את הבורקס, ואם לא יהיה עמוס מדי- תוכלו לשמוע מהם חוויות מאותם ימים, שהם נדדו ברחבי העולם עם הבורקס האגדי שלהם.

(מה לאכול? הכל! דוכן הבורקס של בן פרי. צילום: שירה מילר)

אז מה אכלתי שם?

בורקס עם גבינה, עם כרישה ועם עוד דברים טובים.

(בורקס של בן פרי. צילום: שירה מילר)

אצבעות בורקס עם פרמז’נו.

(וואו, כמה שזה טעים… אצבע בורקס עם פרמז’נו של בן פרי. צילום: שירה מילר)

הבורקס מגיע חתוך בצלחת עם ביצה, רסק וחריף.

(בתאבון. בורקס בצלחת עם ביצה, חמוצים ורסק. צילום: שירה מילר)

ולמי שצמא- יש איירן (משקה יוגורט) נהדר ומרווה, שמוריד את כל הכבדות של הבורקס . פשוט מושלם!

כל הבורקסים הם ללא מרגרינה וחמאה. עם שמן זית וחומרים איכותיים בלבד. והטעם? חלום!

דוכן הבורקס של בן פרי- שוק הנמל, תל אביב

ימי שישי 6:00-15:00
הבורקס כשר (ללא תעודה).