מחפשות ספר קריאה? 3 המלצות לגילאים שונים

לגילאי 5-9: המאפיה המדהימה של פרדי-תקרית הפטל הגדולה/ האריט ויטהורן

(המאפיה המדהימה של פרדי. צילום: יח”צ)

מה? פרדי בון בון הוא האופה המדהים ביותר בעיירה. כשמכריזים על תחרות אפיה, כולם רוצים שהוא יזכה מלבד האופה ברנרד, היריב של פרדי בון בון, שמוכן לעשות הכל כדי שהעוגה המדהימה של פרדי תהפוך לקטסטרופ..פטל!

מי? את הספר כתבה הסופרת הבריטית האריט ויטהורן, אייר בכשרון רב אלכס ג’ גריפית’ס והתרגום של גליה אלוני-דגן. הוצאת מטר.

מה אהבתי? ספר חמוד להפליא, שמעורר תאבון וחשק לעוגות .בסוף הספר יש מתכון נהדר לקפקייקס בטעם פטל. מומלץ להכין עם הילדים!

לגילאי 7-12: הסכמה (לילדים ולילדות)- גבולות, כבוד ושמירה על עצמנו/ רייצ’ל בראיין

(הסכמה (לילדים ולילדות). צילום: יח”צ)

מה? הגוף שלך הוא רק שלך ולכן החוקים עליו נקבעים בידיך. זו הקביעה שעומדת בבסיס הספר. יכולים להיות לך חוקים שונים והם יכולים להשתנות בהתאם לטיב היחסים, החשק או מצב הרוח. הספר נועד לעזור לילדים לקבוע גבולות, להרגיש יותר ביטחון וללמוד מתי צריך לבקש רשות.

מי? רייצ’ל בראיין כתבה ואיירה את הספר. בראיין היא המייסדת, הבעלים והאנימטורית הראשית של Blue Seat Studios. היא משלבת את אהבתה לאמנות עם הכישרון לזקק ולפשט תחומים מורכבים. את התוצאה תוכלו לראות בספר. התרגום של עמית פרדס והעריכה המדעית (כולל הקדמה להורים בישראל) של ד”ר גל הרמט. הוצאת מטר.  

מה אהבתי? ההסברים בספר ברורים והאיורים מהנים ומצחיקים במיוחד, כך שגם ילדים שלא אוהבים לקרוא יוכלו להתחבר לספר וללמוד ממנו על גבולות, כבוד ושמירה על גופנו. ספר חשוב ומוצלח!

לגילאי 18 ומעלה (בקיצור- לנו): ציידת היתומים/ אלן מארי וייזמן

(ציידת היתומים. צילום: יח”צ)

מה? פיה בת ה-13 מתייתמת מאמה בעקבות מגפת השפעת הספרדית, המגפה הקטלנית שהדביקה שליש מאוכלוסיית העולם. היא נותרת בגפה מטופלת בשני אחיה התאומים בזמן שאביה החייל נמצא בחזית. כשהיא מנסה לקושש מזון לה ולאחיה, פיה מתמוטטת ומתאשפזת. כשהיא חוזרת לאיתנה היא מגלה שאחיה נעלמו ומשפחה זרה התיישבה בדירתם. האם פיה תצליח להתאחד איתם מחדש?

מי? הסופרת אלן מארי וייזמן היא מחברת רומנים בדיוניים היסטוריים שזכו לשבחים, הפכו לרבי מכר ותורגמו ל-18 שפות. הוצאת מטר.

מה אהבתי? ז’אנר הרומן ההיסטורי אהוב עלי במיוחד. השילוב של סיפור מרגש יחד עם נתונים היסטוריים השזורים בו (מגפת השפעת הספרדית ומלחמת העולם הראשונה) מושלם.

קריאה נעימה!