גם בסופה: קפצנו למקום הכי מושלם ומרגיע בארץ

לפני כשבוע, בשיא הקור והגשם, חיפשנו מקום שאפשר לטייל בו ולהנות גם במזג אוויר סוער.

מסתבר שיש מקום כזה בארץ, שבו ניתן להנות בכל מזג אוויר, ובמיוחד כשקר: אתר המרחצאות חמת גדר.

(שער הכניסה לחמת גדר)

למי שעדיין לא מכירה ולא שמעה על המקום המיוחד הזה, אני אספר שבעמק הירמוך, מדרום לרמת הגולן, שוכנת תופעת טבע מפתיעה ומהנה: מעיינות חמים, שנובעים ממעמקי האדמה בטמפרטורה של 39 מעלות, כך שגם כשקפוא בחוץ (ואפילו גשום) אפשר ללבוש בגד ים, ולהכנס למעיינות הנעימים והמפנקים.

הגענו בבוקר, יחד עם הילדים. היה יום קר במיוחד, ובכל זאת החלפנו לבגדי ים, ונכנסנו ישר למים. ההבדל בין החוץ (הטמפרטורות באותו יום היו נמוכות במיוחד) לבין הפנים (המים חמים וכיפיים) היה חד. מה שגרם לנו לרצות להשאר שם לנצח😊.

בשבילנו זו הייתה פעם ראשונה בחמת גדר, אך גילינו שהאתר קיים כבר זמן רב. ליתר דיוק, הוא הוקם כבר לפני 1800 שנה ע”י השלטון הרומי ששלט באותה תקופה בארץ. הרומים גילו את המים הנובעים מבטן האדמה, וכבר אז הבינו את הפוטנציאל.

מאז ועד היום, המעיינות התרמו-מינרלים של חמת גדר מושכים אליהם מבקרים מהארץ ומהעולם.

הרחצה במעיינות היא לא רק נעימה ומפנקת, אלא גם בריאה במיוחד. המים הנובעים מבטן האדמה מלאים במינרלים, שעוזרים בהקלת כאבים, חידוש תאי העור, זירוז חילוף החומרים בגוף, הורדת לחץ דם ועוד.

במתחם המעיינות ישנה בריכה חיצונית ובריכה חצי מקורה. בבריכה החיצונית ישנם כמה “מפלים”, שאפשר לעמוד מתחתם, ולהרגיש כמו במקלחת כיפית במיוחד.  

(הבריכה החיצונית הגדולה בחמת גדר)

בבריכה השניה ישנן פינות רבות של זרמים ממש כמו בג’קוזי.

(הילדים נהנים במים החמים כשבחוץ גשום וקר. איילה עושה פרצוף של תנין:)

לצד הבריכות מפוזרים כסאות, שעליהם אפשר להניח את התיקים וגם לנוח (מומלץ להגביל את השהות בתוך המעיינות, בעיקר לילדים, ולצאת מדי פעם).

אחרי שהתפנקנו לנו במים, התחלנו להיות רעבים. יצאנו, התקלחנו במלתחות וישבנו לאכול ארוחת צהריים במסעדה הבשרית (והכשרה!) “גריל אגם” שנמצאת במתחם בצמוד למעיינות. הזמנו המבורגרים, שניצלונים וצ’יפס, והיה טעים מאוד ומומלץ.

משם המשכנו לחוות התנינים, שם עמדנו מתחת לסככה (מעולה כשגשום😊), צפינו בתנינים ושמענו הסבר מוקלט.

(הכניסה לחוות התנינים)
(תנינים שוחים במים)

הילדים היו מהופנטים, אבל כבר התחיל להיות מאוחר, והיינו צריכים ללכת.

חזרנו לרכב עם חיוך על הפנים והבטחה לילדים שנחזור שוב בקרוב.

לפרטים נוספים על אתר המרחצאות “חמת גדר”, שעות פעילות ורכישת כרטיסים הכנסו לאתר:

https://hamat-gader.com/