יום ההשראה הבינלאומי בשבוע האופנה

לפני 5 שנים נולד במוחה של טלי דביר, אמנית, סופרת ומנכ”לית משרד הפרסום One, רעיון להקדיש יום אחד בשנה, שיוקדש לעידוד חשיבה פתוחה ושונה וליצירה. כך נוסד יום ההשראה הבינלאומי.

בכל שנה, ביום ההשראה, נבחר נושא, שסביבו נולדות יצירות ויוזמות בעולמות התרבות, ספרות, שירה, פיסול, איור, אופנה, מגזר שלישי ועוד.

הנושא הנבחר לשנת 2023 הוא “מסעות“.

לכבוד יום ההשראה 2023 נערכה תצוגה במסגרת “שבוע האופנה קורנית תל אביב” בחסות רשת מלונות דן.

התצוגה נפתחה עם דמיון מודרך של מיה קרמר על רגע נופי מרוקו. לאחר מכן, צפינו במופע וידאו-ארט משולב מחול של הרקדנית טאל לוי כהן. בהמשך, התקיימה הרצאה מעוררת השראה של רותי רודנר , שסיפרה על הדרך שלה להשתמש בזמן באופן משמעותי, והפתיעה את כולנו כששיתפה בכך שכבר מספר שנים היא לומדת סלסה באופן מקצועי, ואף הקרינה סרטון, שבו היא נראית רוקדת יחד עם אלכס לייזר.

גולת הכותרת של האירוע הייתה תצוגת האופנה, שעסקה כולה בנושא המסעות. התצוגה נפתחה ב”שמלת המסעות“- שמלה שעוסקת בשיסוי מול חיבור בעיצוב 12 מעצבים בהשראת 12 השבטים.

(דפנה שילון צועדת עם שמלת המסעות בעיצוב 12 מעצבים. צילום: שירה מילר)

בהמשך צעדו הדוגמניות עם בגדים בעיצובם של ששון קדם, טובל’ה ונעמה חסין, מאיה נגרי, לרה רוסנובסקי, מיכל מנגיסטו, נדב רוזנברג, ירון מינקובסקי, רעומה, שי טובול, דורון אשכנזי ואסיה.

(יואב מאיר בגלביה בעיצובו עם הכיתוב “חופש” ודגל הגאווה. צילום: שירה מילר)

את התצוגה חתמה סנדי בר, הפרזנטורית של מלונות דן, עם שמלה בעיצוב דילן פריינטה בהשראת “על זמניות”, המתחברת לקונספט הפרסומי של הרשת “טיימלס דן”.

(סנדי בר צועדת בשמלה בעיצוב דילן פריינטה. צילום: שירה מילר)