אז מה נקרא החודש? המלצה לשני ספרים חדשים ומרתקים

שני ספרים חדשים יצאו לאחרונה. האחד עוסק באיך ניתן לשנות את דעתו של כל אחד, והשני עוסק באיך להקים ולנהל את העסק שתמיד חלמת עליו.

הקטליסט/ג’ונה ברגר

(הקטליסט. צילום: יח”צ)

בתחילת 2018 חברת פרוקטר אנד גמבל נתקלה בבעיה. החברה התחילה לייצר קפסולות קטנות בצבעי כחול וכתום, שהיו אמורות להחליף את אבקת הכביסה (בדומה לטבליות שמכניסים למדיח הכלים). מה הבעיה? אחד המשתמשים בקפסולות העיר על כך שהן נראות מעוררות תיאבון. זו הייתה יריית הפתיחה לאתגר אכילת הקפסולות. בני נוער צילמו את עצמם לועסים קפסולות, ואפילו מוסיפים אותן לבישול. החברה, שנבהלה מהטירוף המאוד לא בריא הזה, מיד רתמה את אחד מכוכבי הפוטבול הגדולים על מנת שיצטלם לסרטון, שבו הוא מסביר שאסור לאכול את הקפסולות. התוצאה? במקום שהאתגר ייפסק- הוא המשיך ואפילו גדל…

ג’ונה ברגר בספרו החדש מסביר את התופעה: כשאוסרים על מישהו לעשות משהו, זה רק מגביר את הסיכוי שהוא יעשה אותו. לדברי ברגר, לאנשים חשובה תחושת האוטונומיה והבחירה. לשיטתו, הדרך הנכונה למגר תופעה היא לא לאסור אותה, אלא לשאול שאלות מכוונות, ולתת לאדם שמולך להבין לבד את הבעייתיות במעשה שלו.

הספר עוסק בשכנוע והשפעה. דרך מתן דוגמאות רבות, מסביר ברגר שההתנהגות שלנו מושפעת מאוד מאחרים. גם כשאנחנו חושבים שאנחנו שונים מהשאר, בדרך כלל אנחנו מאוד דומים. אחרי שתקראו את “הקטליסט” תקבלו כלים איך לשכנע אנשים לעשות מה שאתם רוצים, איך לשנות את דעתם ואיך לסלק מחסומים.

ספר מרתק ומחכים. מומלץ!

הקטליסט- איך לשנות את דעתו של כל אחד

מאת: ג’ונה ברגר

מאנגלית: שאול לוין

הוצאת מטר

מחיר: 118 שקלים.

המודל/ ערן שומרון

(המודל. צילום: יח”צ)

קצת לפני גיל 30, ערן שומרון החליט לפתוח מסעדה. הוא מצא מקום ברעננה, ובמשך חודשים ארוכים הוא שיפץ, קנה, ארגן והכין את המקום. המסעדה כבר הייתה מוכנה לפתיחה הגדולה, אבל אז, ערב לפני הפתיחה החגיגית, היה קצר בצ’יפסר, וכל המסעדה עלתה באש.

שומרון נכנס לחובות ולייאוש. הוא הגיע למצב שהוא לא ידע איך יוכל לפרנס את אשתו ואת הילדים. באחד הימים, כשראה שאין לו מספיק כסף לקוטג’, הוא קיבל החלטה: אם הוא יצליח לקום על הרגליים ולהקים עסק משגשג- הוא יעשה הכל כדי לעזור להגשים את חלומם להקים עסק שפועל היטב ומרוויח מצוין.

כיום שומרון הוא הבעלים של חמש חברות. בשנים האחרונות הוא סייע למאות יזמים להקים עסק מצליח ורווחי.

בספרו החדש “המודל”, שומרון הולך צעד-צעד, ומסביר איך להקים עסק ולנהל אותו כך שהוא ישגשג ויצליח.

הספר מעניק פתרונות לכל דילמה אפשרית, שבה נתקלים בעלי עסקים או מנהלים, והוא כתוב בצורה ישירה, עניינית ושימושית.

ספר חובה לכל מי שחולם להקים עסק.

המודל

מאת: ערן שומרון

הוצאת מטר

מחיר: 98 שקלים.