ימים אחרונים לחופש: מבחר המלצות לכל המשפחה בסוף אוגוסט

חופשת הקיץ תיכף מסתיימת. כאן תוכלו למצוא כמה רעיונות איך לסיים את החופש עם טעם טוב.

“בוטניזאור” – תערוכה בינלאומית של דינוזאורים אינטראקטיביים בגן הבוטני בגבעת רם בירושלים

(בוטניזאור בגן הבוטני. צילום: תום עמית)

עיריית  ירושלים, חברת אריאל והגן  הבוטני מזמינים את כל בני המשפחה למפגש ייחודי עם כ-45 דינוזאורים אינטראקטיביים בגודל אמיתי, להשתתף בכתב חידה, רכיבה על דינוזאורים, מתחם חפירה ולחוות טיול בתקופת היורה דרך משקפי VR במתחם חדשני של מציאות מדומה.

מתי? עד סוף אוגוסט בכל ימות השבוע: 09:00- 19:00 ( כניסה אחרונה תתאפשר עד 18:00), יום ו’ 09:00-15:00.

איפה? הגן הבוטני בגבעת רם ירושלים. זלמן שניאור 1, ירושלים.

עלות: כרטיס רגיל מגיל שנתיים ומעלה – 89 ₪, מבצעים בכל חברות האשראי של 1+ 1. כרטיסים מוזלים בוועדים השונים, למחזיקי כרטיס ירושלמי  ובמועדוני כוחות הביטחון.

לפרטים והזמנת כרטיסים: בימות 6226* ובאתר.

מוזיאון ידידי ישראל בירושלים למען ילדי אוקראינה

(למען ילדי אוקראינה. צילום: דויד סעד)

לאחר סיוע מתמשך לתושבי אוקראינה בחודשים האחרונים, מוזיאון ידידי ישראל נרתם למטרה טובה, ומזמין את הציבור לתרום צעצועים, משחקים ובובות עבור ילדי אוקראינה הנמצאים תחת מלחמה. במתחם המוזיאון הוקמה עמדה בה יכולים הילדים לצייר ציורים ולכתוב ברכות ואיחולים שיצורפו למשלוחים. במרכז המדיה ניתן לצפות בסרטון המיועד לילדים ולהורים, המתאר את המצב באוקראינה ואת פעילותם של מייק ומייקל אוונס באוקראינה למען התושבים. המוזיאון הוא מרכז חוויתי בנושא ציונות ומספר את סיפורי הגבורה והחסד של אנשים לא יהודים, אשר פעלו בכל דרך שרק יכלו להשבת העם היהודי לארצו ושגשוגו לאורך התקופות החל מההבטחה התנכ”ית, ועד ימינו אנו. במוזיאון סיור בין 7 מיצגי מולטימדיה או-קוליים מתקדמים בטכנולוגיות ואפקטים ייחודיים המפגישים את המבקרים עם דמויות וגיבורים מההיסטוריה של עם ישראל.

מתי? א’-ה’ 10:00-16:30, שישי 09:00-14:00.

איפה? רח’ יוסף ריבלין 20, ירושלים.

עלות:  כניסה למתחם התרומה ועמדת הציורים חינם. כניסה לסיור במוזיאון:מבוגר – 44 ₪, ילד מגיל 3-18 – 33 ₪,  אזרח ותיק/חייל/כוחות הבטחון – 22 ₪. כרטיסיה משפחתית זוג + 3 ילדים – 100 ₪.

לפרטים נוספים ותיאום ביקור או סיורים מראש בלבד:  טל’ 02-5329401 ובאתר.

מעלית הזמן בירושלים ומסע בגוף האדם

(מעלית הזמן. צילום: מעלית הזמן)


לאחר הפסקה ארוכה חוזרת לפעול האטרקציה ‘מעלית הזמן בירושלים’, ומזמינה את הקהל הרחב במהלך אוגוסט להצטרף למסעות רב-חושיים מדהימים: מסע במעלית הזמן אל סודות ירושלים- מיצג חוויתי העושה סדר בהיסטוריה הארוכה והמורכבת של העיר. המיצג הדו מימדי לוקח את הצופה 3,000 שנה אחורה למסע מרתק בזמן אל מעמקי האדמה של העיר ירושלים, החל מימי בית ראשון דרך בית שני, חיי ישו ומוחמד, כובשי העיר, שחרור הכותל במלחמת ששת הימים ועד לימים אלו.  כ- 30 דקות. מוקרן במספר שפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, איטלקית וסינית מנדרינית.

מסע אל גוף האדם: מסע בקפסולה זעירה אל תוך גוף האדם בתלת מימדהחושף את סודותיה של המכונה המשוכללת ביותר ביקום, גוף האדם. כיצד אנו נושמים? איך אנו קולטים מידע? איך אנו מעכלים? איך אנו נראים מבפנים? את התשובות לכל השאלות האלו ועוד תוכלו למצוא במיצג הדמיות תלת מימדיות מרהיבות ומדויקות בעזרת ‘אינפו’ קפסולה – רובוטית עתידנית המנחה את המסע ומספקת נקודת מבט ייחודית משלה על הנעשה בגופנו. אורך: 25 דקות. שפות: עברית וערבית. (אין אפשרות לכסאות נייחים)

מתי: א’-ה’ 10:00-21:20 שישי מ-10:00-14:00. שבת סגור.  הכניסה מותרת מגיל 5.חובה לתאם מראש את מועד וסוג המיצג.

איפה? יצחק קריב 6 שד’ ממילא (הקניון הסגור)  ירושלים
כמה? 54 ₪ ברכישת כרטיס בקופה.  46 ₪  לרוכשים דרך האתר. הנחות לסטודנטים מחזיקי כרטיס ירושלמי ועוד

לפרטים נוספים והזמנות: 02-6248381 ובאתר www.time-elevator.co.il

‘בבואה’- יצירה של האמן דור זליכה לוי במרכז לאמנות עכשווית בבריכת הקשתות ברמלה

(בבואה בבריכת הקשתות. צילום: רון פלד)

לראשונה בבריכה היסטורית מוזמן הקהל לחוויה רב-חושית באמצעות שייט במרחב הייחודי של בריכת הקשתות ההיסטורית ברמלה תוך צפייה והאזנה למיצב וידאו סאונד, שנוצר במיוחד למקום, וכולל יצירות מוזיקליות המתנגנות מ-8 רמקולים התלויים מתקרת הבריכה. על הקירות מוקרנים דימויים מעוגלים שמקורם בכלים מוזיקליים עתיקים שצולמו בזמן הנגינה עליהם.

מתי? א’-ד’ 08:00-16:00, ה’ 08:00-20:00, שישי 09:00-14:00, שבת 09:00-20:00.

איפה? המרכז לאמנות עכשווית CACR בריכת הקשתות – ההגנה 12 רמלה (הכניסה מרחוב השומר).

צפייה במיצב בתיאום מראש.

עלות: מבוגר – 23 ₪ , ילד/חייל/גמלאי – 19 ₪. קבוצות- ניתן לקבוע בתיאום מראש מעבר לשעות הפתיחה.

לפרטים נוספים: בטל’ 08-9216873 ובאתר.

מסע בזמן אל הסיפור היהודי במרכז המבקרים החדש באשדוד – ‘מאורות’

(קיץ במרכז מאורות. צילום: מנדי הכטמן)

באמצעות אפקטים של סאונד, וידיאו מפינג, משחקים אינטראקטיביים, אנימציות מהמתקדמות בעולם, נופים תלת מימדיים ועוד יוצאים המבקרים במאורות למסע טכנולוגי חדשני להכרת 6 תחנות בחייו של העם היהודי. כל תחנה במרכז החדש מספרת סיפור אחד ברצף ההיסטוריה של העם היהודי: בריאת העולם, אוהל שרה ואברהם, מעמד הר סיני, סיפור מעגל החיים היהודי, שולחן השבת, הכותל המערבי הוירטואלי ולסיום, תחנה חדשה במרכז בה מסכמים המבקרים את המסע בחידון אינטראקטיבי תחרותי.

משך הביקור במרכז כשעה וחצי, יש לתאם הגעה מראש.

מתי? אוגוסט: 11:00-18:00סגור בשבת וחג.

איפה? רח’ אגת שבו 11 אשדוד.

עלות: ילד/מבוגר 35 ₪.

לפרטים נוספים: טל’ 053-4707143 הזמנת כרטיסים באתר בלבד.

המשך קיץ נעים!