השיטה הכי קלה וטעימה להכין פיצה

מי לא אוהב פיצה? האמת היא שבכל שנותיי על פני האדמה מעולם לא פגשתי מישהו שלא אוהב פיצה. פיצה היא מאכל אוניברסלי, כזה שתוכלו למצוא בכל מדינה. נכון שבאיטליה הבצק דק, בארה”ב עבה ובכמה מקומות בכלל מוכרים פיצה מרובעת, אבל העיקרון דומה- בצק, רוטב עגבניות, גבינה, תוספות והמון עונג.

פעם הייתי מכינה באופן קבוע פיצה אחת לשבוע. הילדים היו זוללים את זה (וגם אני), אבל בשלב מסוים התחלתי להתעצל, וכבר לא בא לי ללוש בצק, לחכות שיתפח ובעיקר לא בא לי לנקות את הקערה הגדולה של המיקסר😊.

לאחרונה יצא מוצר חדש, שחוסך לי את כל ההתעסקות, והוא גם מוצלח במיוחד: כדורי בצק של “פסטה ריקו“, המיועדים להכנת פיצה, פוקאצ’ה וג’בטה.

(כדורי בצק של פסטה ריקו. צילום: GS1)

באריזה שלושה כדורי בצק איכותיים, עשויים קמחים איטלקיים, מחמצת ושמרים. כדורי הבצק נשמרים בהקפאה לאורך זמן וניתנים לשימוש לאחר הפשרה והתפחה.

כל מה שצריך לעשות הוא להוציא את הבצק מההקפאה, להתפיח (כל ההוראות רשומות על גבי האריזה) ולהחליט מה רוצים לעשות איתו. חשבתי להתפרע ולהכין דברים מיוחדים, אבל הילדים לחצו עלי להכין פיצה, אז הכנתי פיצה עם תירס וטונה (התוספות האהובות עליהם), והתוצאה? לא נשאר פירור! היה כל כך טעים, והבצק איכותי ונפלא.

(פיצה עם בצק של פסטה ריקו. צילום: שירה מילר)

אז בפעם הבאה שתרצו להכין פיצה (או מאפה אחר שמתאים לבצק של פסטה ריקו) אני ממליצה בחום להשתמש בכדורי הבצק האלו. הם חוסכים עבודה וזמן והטעם נפלא.

בתאבון!

כשר פרווה מהדרין רבנות בית דגן ובד”צ בית יוסף

מחיר מומלץ לצרכן: כ-29 שקלים למארז 3 יחידת כדורי בצק במשקל כולל של 750 גרם.

להשיג ברשתות המזון הנבחרות ברחבי הארץ ובאתר חברת פסטה ריקו:

https://pastaricco.com/shop/