הבילוי הכי מרענן לקיץ

בקיץ הישראלי, כשהחום והלחות הופכים לבלתי נסבלים, אנחנו תמיד מחפשים מעיינות ומקורות מים. ביולי-אוגוסט רוב הטיולים שלנו כוללים מים, והרבה.

אחד המקומות האהובים עלי ועל משפחתי הוא “הסחנה” או בשמו העברי “גן השלושה“, שהוא אחד המקומות היפים והקסומים שיש לנו בארץ.

לפני שבוע וחצי החלטנו לנסוע לשם לחגוג את החופש הגדול. כדי לא להגיע כשעמוס, יצאנו מוקדם, והיינו שם כבר בפתיחה (8:00 בבוקר). זה היה רעיון נהדר, כי כך נמנענו מהעומס, ויכולנו להנות.

אז מה יש לראות ולחוות בסחנה?

  • בריכות שחיה, ובהן מים, אשר שומרים על טמפרטורה קבועה של 28 מעלות במשך כל השנה (מה שאומר שאפילו בחורף זה מקום מומלץ). הבריכות גדולות ורחבות. באחת מהן יש מפל, שכשעומדים מתחתיו הזרמים מעסים את כל השרירים התפוסים. איזה כיף! הבריכה הראשית היא עמוקה, ולכן חשוב להקפיד שהילדים לא יילכו לשם לבד. לצד הבריכה הזו, ישנה בריכה קטנה, שמתאימה יותר לילדים, והילדים שלי לא רצו לצאת ממנה:)
  • שביל הבוסתן והמים” הוא שביל שנחנך לאחרונה, ובו יש טיילת, שעוברת לאורך הנחל דרך בוסתן פורח וטחנת קמח עתיקה.
  • מוזיאון “עקבות בעמק“, ובו אגף ארכיאולוגיה, אגף מורשת ושחזור של הקמת חומה ומגדל.

קצת לפני שסיימנו את הביקור שלנו במקום (ובאמת שהיינו צריכים להוציא משם את הילדים בכוח. מבחינתם הם יכלו להשאר לגור שם:), הגיעה לפתע קבוצה של בנות ים. לא אמיתיות, אבל כמעט. מסתבר, שקיימת בארץ קהילה, שנקראת “בני ובנות הים של ישראל”, ובה יש אנשים מגילאים שונים, שלובשים סנפירים, ונפגשים לשחות במקומות שונים ממש כמו בני ובנות ים. אז לא בטוח שהם יהיו שם כשתגיעו, אבל אם כן- תמסרו להם ד”ש:)

🕗שעות הפעילות בגן –בימי חול ושבתות 8:00-17:00 [שישי עד 16:00]

🕙מוזיאון ‘עקבות בעמק’ – א-ה 10:00-14:00 – מומלץ לשלב בביקור!

לפרטים נוספים:

https://www.facebook.com/gan.hashlosha