כך ניצחנו את הקיץ הישראלי ובילינו בשלג

כמה עובדות על הקיץ הישראלי: ביולי-אוגוסט הטמפרטורה הממוצעת היא 50 מעלות, אחוזי הלחות הם 320 בממוצע ו-500% מהישראלים היו מעדיפים למכור כליה בשוק השחור מאשר שיקחו להם את המזגן.

טוב, אז העובדות לא לגמרי מדוייקות, אבל הרעיון ברור- בקיץ אנחנו תמיד מחפשים מקומות קרירים, אחרת נתחרפן.

ומה יותר קר מאשר… שלג?

בעופר הקניון הגדול פתח תקווה הרימו את הכפפה (תרתי משמע), והקימו לנו לכבוד הקיץ הלוהט מתחם שלג חווייתי, קר ונהדר: Snow Play.

(מתחם השלג. צילום: אסף לב)

המתחם ממוקם בחניון החיצוני של הקניון (חניון בזל), ובנוי משתי כיפות קונסטרוקציה ענקיות. בכיפה הראשונה אליה נכנסים מוקרן סרט קצר בכיכובם של אודי ואביעד, העוסק בתהליך היווצרות השלג ומשמעותו האקולוגית לעולמנו.

(הסרט שמוקרן בכיכובם של אודי ואביעד. צילום: שירה מילר)

בסיום הסרט ממשיכים לכיפה השניה, שמתנשאת לגובה של 6 מטרים ובנויה כאיגלו. שם תוכלו למצוא הר שלג, מגוון כלים ואביזרים למשחק ולבניית ארמונות ואנשי שלג, ספסלי ישיבה ופינגווינים חמודים (לא אמיתיים כמובן).

(איילה מחבקת פינגווין. צילום: שירה מילר)

אחרי שהלבשתי את הילדים במכנסיים ארוכים, כפפות וסוודר, נכנסנו אל המתחם. צפינו בסרט של אורי ואביעד (תוך כדי ישיבה על פופים מפנקים), ומשם נכנסנו אל מתחם השלג. השהות במתחם מוגבלת ל-45 דקות בלבד על מנת להימנע מצפיפות. הילדים ניצלו טוב טוב את הזמן, טיפסו על הר השלג, התחבקו עם הפינגווינים ובנו מבנים שונים ומושלגים בעזרת כלי העבודה המפוזרים שם.

(המבנה הארכיטקטוני שבנתה אביגיל. צילום: צביקה מילר)
(שחר כבש את ההר המושלג. צילום: צביקה מילר)

כשיצאנו מהמתחם אל חום יולי-אוגוסט קצת הצטערתי שאי אפשר להרחיב את המתחם כך שיכסה את כל כדור הארץ או לפחות את הדרך עד למזגן שבאוטו😊.

מתחם השלג Snow Play יפעל ברחבת החניון החיצוני בזל, עופר הקניון הגדול פתח תקווה עד ה31/8.

שעות הפעילות הן: 10:00-20:00.

מומלץ להצטייד במכנסיים ארוכים, כפפות ונעליים סגורות.

מתאים לגילאי 3-10.

לרכישת כרטיסים ולפרטים נוספים הכנסו לאתר:

https://www.snowplay.co.il/

או בטלפון: 072-3938518